WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri

Wordpress için sosyal medya eklentileri site sahiplerinin işini kolaylaştırır. İçeriklerinizin ziyaretçiler tarafından daha sık şekilde paylaşılması adına sizlere yardımcı olan bu eklentiler, bunun haricinde de pek çok fayda sağlar. İnternet sitelerinin trafiklerini arttırmak adına oldukça önemli olan sosyal medya eklentileri, internet sitesine sahip olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılan bir konu haline gelmiştir.

Easy Social Share Buttons for WordPress

Sosyal medya uzantıları hakkında araştırma yaparken karşınıza çıkacak olan bu eklenti, en popüler eklentilerin arasında gelir. İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların 20 farklı sosyal medya eklentisi ile paylaşım yapabilmesi, bu eklenti ile mümkün hale gelir. İçeriklerinizin oldukça geniş bir çapta yayılmasını mümkün hale getiren bu uzantı sayesinde, pek çok farklı platformda kolayca paylaşaım yapılabilir.

Sosyal medya eklentileri arasında bulunan Easy Social Share Buttons for WordPress, internet sitenize dair 11 farklı noktada konumlanabilme özelliğine sahiptir. Böylelikle içeriğinde herhangi bir kısmında bulunan butonlar ile açılır pencereler elde edilebilir. Bunun yanı sıra, bu eklenti sayesinde sitenizi ziyaret eden kullanıcılar içeriklerinizi kolay bir şekilde yazdırabilir ya da e-posta bile bir arkadaşı ile paylaşabilir.

WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri
WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri

Bu eklentinin kullanımının çok kolay olması, en popüler uzantıların arasında yer almasını sağlar. İnternet sitenizin tasarımı esnasında zaman kazanmanızı sağlayacak olan bu eklenti, mobil cihazlara uyumlu olarak da çalışıyor olması sebebiyle önemli bir yere sahiptir.

Floating Social Bar

İnternet sitenizin hızını korumak adına oldukça önemli olan Floating Social Bar, Wordpress için en iyi sosyal medya eklentileri arasında bulunur. Bu eklenti sayesinde içerikleriniz yalnızca bulunduğunuz bölgede değil, tüm dünyada görünür hale gelebilir. Sitenize dahil edeceğiniz bu eklenti sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde paylaşım yapılması mümkün hale gelir.

Bunun yanı sıra eklentinin siteye eklenmesi ile beraber herhangi bir komut dosyasının kurulumunun gerçekleşmiyor olması da, eklentinin sunduğu avantajlardan biridir. Paylaş düğmesine basıldığında komut dosyasının kurulum süreci başlatılacaktır. Sistemin hızını en yüksek seviyede tutabilmeniz adına da sizlere fayda sağlayan eklenti, oldukça popüler bir yere sahiptir.

Arayüzünün kullanışlı ve kullanıcı dostu olması ise, internet sitenize dilediğiniz sosyal medya mecrasına yönelik paylaşım butonunu kolaylıkla yerleştirebilmenizi sağlar.

Social Share & Locker Pro

WordPress tabanlı internet sitelerinin etkileşimini arttırmak isteyenler için Social Share & Locker Pro eklentisinin kullanımı önerilir. Sahip olduğu çeşitli özellikler sayesinde etkileşimi arttırmayı mümkün hale getiren bu uzantı, oldukça fonksiyoneldir.

İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların herhangi bir içeriğinize erişmeden önce paylaşım yapmalarını gerektiren bu uzantı, etkileşimleri arttırır. Dünyadaki en popüler uzantılardan biri olarak bilinen ve 13 farklı sosyal medya uygulamasına doğrudan bağlanan Social Share & Locker Pro, kişiselleştirilebilir olması sebebiyle de tercih edilir.

Digg Digg

Sosyal medya eklentileri arasında bulunan Digg Digg, kullanımı oldukça kolay bir eklenti olması sebebiyle dikkat çeker. Eklentinin içerisinde bulunan işlevsel yönetici paneli, internet sitesine sahip olan kişilere oldukça büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

İnternet sitenize canlılık katmak adına büyük bir fayda sağlayan Digg Digg, paylaşım butonu ya da özelleştirme gibi pek çok farklı seçenek sunar. Yazılarınızın altına ya da üstüne yerleştirebileceğiniz butonlar, dilerseniz sayfa içerisinde hareket ettirilebilir.

Wordpress en iyi sosyal medya eklentileri arasında bulunan Digg Digg sayesinde internet sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, yazıların tamamını okumak istemeseler dahi, içeriği paylaşma fırsatı yakalayabilir. Yazdırma ya da e-posta ile bir başkasına gönderme seçeneğinin de kolaylıkla bulunabilmesi adına yardımcı olan Digg Digg, ziyaretçilerinizin keyifli bir deneyim yaşamasını sağlar.

 

Oyla post
Yorum yapın