Horizen Yorum 2022 – ZEN Token Geleceği

Bir hard fork sonrası ortaya çıkan Horizen yorum paylaşımları oldukça pozitiftir; çünkü aynı Ethereum ağındaki hard fork sonrası oluşan Ethereum Classic gibi bir şekilde meydana gelmiş ve çıktığı ağ Zcash ağıdır. 2021 yılını oldukça verimli geçiren Horizen (ZEN), ATH’sini de yine bu yıl içerisinde gerçekleştirmiştir.

2021 sonunda başlayan ve hala devam eden Bitcoin çöküşünden nasibini alanlardan biri olan ZEN, şu sıralar oldukça dalgalı bir seyir izlemektedir. Analistlerin ve kripto ticaret uzmanlarının yorumlarında kendine yer bulmayı başarabilen ZEN, olumlu birçok yoruma konu olmuştur. ZEN’in vadettikleri de oldukça klasik olmasına rağmen onu farklı kılan bir şeyler tabi ki var. “Nedir” kısmında o farkları okuyabilirsiniz.

Horizen Yorum ve Geleceği

Horizen Yorum ve Geleceği
Horizen Yorum ve Geleceği

Horizen yorum ve görüşler incelendiğinde geleceğinin oldukça parlak olduğu söylenebilir. Kısa, orta ve uzun vadede teknik analizlere göre patlama ihtimali yüksek altcoinlerden biridir. Özellikle Zcash kullanıcıların da sanki bir Zcash altcoiniymiş gibi muamele göstermesi ve ZEN’i benimsemesi, onun gelecekte ciddi işler yapabileceğine işarettir. Analistlerin çoğu, elde ettikleri verilere göre ZEN kullanıcılarının arasında kurumsal ticaret şirketlerinin de bulunduğundan bahsetmektedir ve sizler de bilirsiniz ki kurumsal kripto şirketleri bir kripto para birimini portföyüne ekliyorsa, o coin gelecek vadediyordur. Horizen (ZEN), çok çok eski bir kripto para birimi değildir; ancak Zcash’ten doğmuş olması onu çok güçlü kılmaktadır.

Horizen (ZEN) Nedir?

Horizen (ZEN) Nedir?
Horizen (ZEN) Nedir?

Horizen, halka açık ve özel blok zincirler oluşturma fırsatı sağlayan bir platformdur. Platform, dünyanın dört bir yanındaki insanların ve şirketlerin günlük işlemler yapmasına, mesaj alışverişinde bulunmasına ve merkezi olmayan uygulamaları yayınlamasına olanak tanır.

Horizen’in kendi kripto para birimi ZEN’dir. ZEN, özel olarak iletişim kurma imkanı sağlar ve korumalı işlemlerle isteğe bağlı gizlilik sağlar. Horizen, birçok kripto ödeme sağlayıcısı ile iş birliği yapıyor ve toplu kabulü sağlamak için sürekli olarak yenilerini ekliyor.

Sistem, mesajların, verilerin veya fonların güvenli bir şekilde iletilmesine ve saklanmasına yardımcı olan uçtan uca sıfır bilgi şifrelemesine ve zk-SNARK’a dayanmaktadır. ZEN, Equihash madencilik algoritmasını ve PoW (İş Kanıtı) protokolünü kullanır.

ZenCash, Mayıs 2017’nin sonunda dünyaya geldi. Kripto para birimi, ZCash  forkunun bir sonucu olarak ortaya çıkan ZClassic’in hard forkudur. Ağustos 2018’de ZenCash, marka yenilemesinin bir parçası olduğu için Horizen olarak yeniden adlandırıldı.

Horizen (ZEN) Nereden Alınır?

Horizen (ZEN)’in alım satımını yapabileceğiniz bazı kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • io
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • US
 • KuCoin
 • Bittrex
 • Bybit
 • LBank
 • OKEx
 • MEXC

Böylece Horizen Yorum 2022 – ZEN Token Geleceği konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Oyla post
Yorum yapın