Dekorasyon Fikirleri 2022

Kış mevsiminin gelip çattığı şu dönemlerde, havalarında soğuması ile beraber evde vakit geçirme isteğimiz artmaktadır. Yoğun geçen çalışma temposunun ardından kendinizi sıcacık evinizde bulduğunuz o an evinizde farklı, kendi zevkleriniz doğrultusunda tasarlanmış bir ortam görmek istemez misiniz? Bütçenize uygun dekorasyon fikirleri kişisel zevklerinizle birleştiğinde bunu gerçekleştirmeniz mümkün.

Kış temalı renklerle içinizi ısıtacak ister şık, ister gösterişli, ister sade tasarımlarla karar verebileceğiniz birçok dekorasyon mevcut. Dilerseniz bu başlık altında sizlere dekorasyon fikirleri hakkında çeşitli öneriler sunacağız. Gelin hep beraber bu önerileri değerlendirelim.

Duvar Tablosu Nedir? Nerelerden Satın Alabiliriz?

Dekorasyon Fikirleri 2022
Dekorasyon Fikirleri 2022

Duvar tablosu nedir? Nerelerden satın alabiliriz sorusu dekorasyonla ilgilenenlerin sıkça merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Duvar tabloları özellikle sanata ilgi duyan, bu alanda kendini yetiştiren ve bunu bir hobiden ziyade meslek olarak yapmayı ilke edinmiş bireylerin ilgisini çekmektedir. Öte yandan da herhangi bir maddi sıkıntısı olmayan ya da başka bir meslekle uğraşıp sanatı bir hobi haline getirmiş bireyler de duvar tablolarına ilgi göstermektedir. Bulunduğu yerin havasını değiştiren, ister küçük ve mütevazi olsun ister servet değeri taşıyan yüksek bir meblağa sahip olsun, duvar tablolarının hayatlarımıza farklı bir renk kattığı aşikar.

Çok eski çağlardan beri duvar sanatının sadece evlerimizde değil sokaklarda da olduğu bir başka gerçek. Hemen hemen 30 bin yıllık geçmişe sahip olan duvar sanatı ile insanlar eski çağlarda duygu, düşünce ve hayallerini, yapmak istediklerini birer dışavurum şeklinde aktarmışlardır. Bu şekilde başlangıç yapan duvar sanatı ardından bugünlere kadar müzelere, sergilere ve son dönemlerde de evlerimize kadar gelmiştir. Duvar tablosu nedir nerelerden satın alabiliriz sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse, hemen hemen alışveriş yapabileceğiniz her internet sitesinde ister bütçenize uygun ister oldukça şık ve maaliyetli pek çok duvar tablosuna rastlamak mümkün. Dilediğiniz zaman dilediğiniz tabloyu bu internet sitelerinden sipariş verebilirsiniz.

Duvar Tablosu Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Duvar Tablosu Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?
Duvar Tablosu Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Duvar tablosu çeşitleri ve modelleri nelerdir sorusu da duvar tabloları ile ilgilenenlerin merak ettiği bir diğer sorulardandır. Bulunduğu ortama farklı bir hava katan duvar tasarımları, aynı zamanda o ortamda yaşayan kişilerin karakterleri, kişisel zevk ve beğenileri hakkında da bilgi sahibi olmamıza yardımcı olur. Duvar tablolarında çerçeve, boyut, kullanılan teknik ve malzemeler birbirinden farklı ve çok çeşitlilik göstermektedir.  Duvar tablosu çeşitlerini genel hatları ile ele alırsak; kanvas tablo, yağlı boya tablo, çerçeveli tablo, 3 boyutlu tablo, metal duvar tablosu, ahşap tablo, rölyef tablo olarak adlandırabiliriz.

Bir önceki başlığımızda bir tablonun bulunduğu konumla uyumlu olmasından bahsetmiştik. Örneğin sanatla iç içe yaşayan biri evinin duvarlarını bütçesi uygunsa dünyaca ünlü ressamların dünyaca ünlü tabloları ile süsleyebilir. Uygun değilse ise küçük, mütevazi ama renkli uygun fiyata duvar tabloları ile de süsleme işlemini gerçekleştirebilir. Eğer bir büronuz varsa mesleğinizle uyumlu olacak şekilde tablolarla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu yazımızda da duvar tablosu çeşitleri ve modelleri nelerdir sorusunu cevaplandırmış olduk.

Duvar Tablosu Fiyatları Nelerdir?

Duvar tablosu fiyatları nelerdir sorusu sıkça karşılaştığımız bir soru. Bir tablonun fiyatı, icra edildiği döneme ve sanatçısına göre, yani malzeme, işçilik, orijinal olup olmadığı gibi etkenlere göre farklılık gösterir. Eğer bir eserin orijinalini satın almak isterseniz bunun hiçte düşük bir maliyette olmayacağını ona göre hesap etmeniz gerekir.

Aynı şekilde yağlı boya tabloları, el emeği ile yapılan eserler de yüksek bir meblağa sahiptir. Ancak hemen hemen her bütçeye uygun olan duvar tablolarına ulaşmak ise hem kolaydır hem de daha hesaplıdır. Bu başlık altında da duvar tablosu fiyatları nelerdir sorusunu cevapladık.

Böylece Dekorasyon Fikirleri 2022konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Oyla post
Yorum yapın